Woskowanie glanów - ostateczna ochrona skóry obuwia

0
Woskowanie glanów - ostateczna ochrona skóry obuwia

Niektórzy marzą o glanach przez całe życie – gdy w końcu udaje się zakupić te buty, warto o nie odpowiednio dbać, aby jak najdłużej cieszyć się ich niepowtarzalnym wyglądem. Właściwa pielęgnacja składa się z kilku kroków. Podczas ich wykonywania nie można zapomnieć o woskowaniu obuwia. Jest to ostatni, ale bardzo istotny etap, stanowiący ostateczną ochronę skóry butów. Sprawdź, jak i po co to robić.

Glany powinny być woskowane przy okazji każdego czyszczenia. Nie warto rezygnować z tego kroku, ponieważ jest on bardzo istotny w utrzymaniu dobrego stanu obuwia. Zabezpiecza skórę butów przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Wosk sprawia, że glany nie ulegają tak szybko zabrudzeniu, a także zniszczeniu. Dzięki temu swobodnie można w nich chodzić jesienią czy zimą, kiedy pada deszcz lub śnieg, a na ziemi leży dużo błota oraz mokrych liści. Prawidłowe wykonanie woskowania powoduje również, że skóra obuwia jest chroniona przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Co więcej – ten etap pielęgnacji gwarantuje ładny połysk butów.

Jak prawidłowo woskować glany?

Glany to wysokiej jakości obuwie, o które należy odpowiednio dbać. Woskować można zarówno glany czarne, jak i kolorowe, bez znaczenia czy są to modele damskie, męskie czy dziecięce. Ten etap pielęgnacji należy wykonywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, ponieważ wosk może mieć specyficzny zapach. Preparat nakładaj na obuwie cienkimi warstwami za pomocą miękkiej ściereczki lub specjalnej szczotki przeznaczonej do butów. Świetnie sprawdzi się woskowanie glanów okrężnymi ruchami, co zapewnia precyzję i dokładne zabezpieczenie skóry obuwia.

Podczas woskowania przecieraj ściereczką całe buty, nie pomijając ich żadnego kawałka. Szczególną uwagę zwróć na język, szwy oraz miejsce, gdzie cholewka łączy się z podeszwą. Są to najbardziej wymagające powierzchnie, dlatego pamiętaj, aby nałożyć na nie odpowiednią ilość wosku. Jeśli uda Ci się nałożyć preparat na wszystkie, nawet najmniejsze fragmenty obuwia, to możesz być pewien, że zapobiegniesz jego pękaniu. W przypadku obuwia, które nie było impregnowane fabrycznie lub zostało bardzo mocno wysuszone i dawno nie było woskowane, można nałożyć dwie warstwy preparatu. Należy jednak zrobić pomiędzy nimi odstęp. Zabieg najlepiej powtórzyć wtedy, gdy nałożony wcześniej wosk dokładnie wyschnie. Może to trwać nawet godzinę, ale warto poczekać.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl