1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Uwaga na podróbki! Jak rozpoznać glany gorszej jakości?

0
zakup butów przez internet

Internet pozwolił nam zamawiać obuwie bez wychodzenia z domu. Pełno konkurencyjnych ofert daje nam możliwość wyboru dokładnie takiego, jaki sobie zamarzymy, z cenami bijącymi na głowę stacjonarne sklepy. Nie można jednak zapomnieć, że w sieci pełno jest oszustów oferujących nam produkty podrobione. Jak nie dać się nabrać i nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

Wiarygodność sprzedawcy

Zanim zakupimy glany, warto sprawdzić kto je sprzedaje. Czy jego strona nie jest podejrzana, czy widoczne są na niej dane i czy są one wiarygodne. Jaki asortyment oferuje, czy posiada pełną linię danego produktu, czy tylko wybrane modele.

Warto sprawdzić w sieci opinie o firmie, poczytać co o sprzedawcy piszą konsumenci. Na stronach typu allegro często wystawiane są glany używane. Chociaż ceny mogą być zachęcające, to nie mamy pewności, kto jest po drugiej stronie. Nie możemy być pewni, że zdjęcia produktów są aktualne i czy dostaniemy to, na co się umawiamy. Kiedy decydujemy się na taki zakup, bierzemy kota w worku, bez żadnego zabezpieczenia. Firmy sprzedające oryginalny produkt dają nam gwarancję.

Dodatkowym minusem jest fakt, że wielu wad zwyczajnie nie widać na fotografiach, a czasem są one maskowane klejami lub dodatkowymi elementami. Buty takie po paru tygodniach czy miesiącach mogą stać się zupełnie niezdatne do użytku.

Oficjalny sprzedawca

Najlepszym sposobem jest kupowanie z oficjalnych sklepów producenta. Daje nam to pewność, że produkt nie będzie podrobiony i spełni nasze oczekiwania. Przejrzystość takich sklepów pozwoli nam w spokoju zająć się zakupami.

Pamiętajmy również, że uwzględniają one reklamacje, więc w razie jakiegokolwiek problemu nie zostajemy sami - co jest częste przy zakupie u nieznanych sprzedawców.

Markowe glany to gwarancja jakości i stylu. Nie dajmy się jednak zwieźć przyszytej metce lub charakterystycznemu wyglądowi. Rynek zalany jest falą podrabianych produktów, które z wierzchu są nie do odróżnienia. Dlatego warto jest postawić na sprawdzonego sprzedawcę, mając pewność, że produkt, który zakupujemy, jest oryginalny.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl