1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Skrzypiące glany, czyli dlaczego obuwie hałasuje?

0
Skrzypiące glany, czyli dlaczego obuwie hałasuje?

Skrzypienie to częsty problem posiadaczy zarówno nowych, jak i już używanych butów, zwłaszcza tych wykonanych ze skóry. Niestety często ma to miejsce w przypadku glanów. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego obuwie wydaje nieprzyjemne dźwięki i jak zapobiegać tym hałasom, przeczytaj poniższy tekst. Przedstawiamy skuteczne sposoby na to, aby buty przestały skrzypieć.

Najczęściej obuwie zaczyna hałasować z czasem, pod wpływem częstego użytkowania, ale niektóre modele wydają nieprzyjemne dźwięki od samego początku, zaraz po zakupie. Jest to bardzo irytujące, ale na szczęście w większości przypadków można znaleźć przyczynę tego problemu i go rozwiązać. Przede wszystkim zwróć uwagę, czy skrzypi tylko jeden but, czy para. Jeśli źródłem hałasu są oba, być może są po prostu niewyrobione. Jeżeli jednak problem dotyczy wyłącznie jednego buta, prawdopodobnie uległ on uszkodzeniu i niezbędna będzie jego naprawa.

Przyczyny skrzypienia glanów

Problem skrzypienia czasem dotyczy glanów. Niekiedy klienci skarżą się, że buty wydają nieprzyjemne, wręcz irytujące dźwięki. Powodem może być niewyrobione obuwie, które jeszcze nie dostosowało się do kształtu stopy. W związku z tym podczas zginania skóry powstaje dziwny hałas. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste – wystarczy zastosować tłusty środek do pastowania glanów. Kłopot powinien zniknąć. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku przemoczenia obuwia, co również może być przyczyną skrzypienia. Takie buty należy dokładnie wysuszyć, a następnie użyć środka zmniejszającego potliwość, ponieważ to właśnie ona często odpowiada za wilgoć gromadzącą się w obuwiu.

Za skrzypienie glanów mogą odpowiadać również rozwarstwiające się części. Dzieje się to zazwyczaj w przypadku butów, które są już długo używane. Rozklejanie się wewnętrznych elementów obuwia prowadzi do nieprzyjemnych dźwięków. W takiej sytuacji oddaj glany do specjalisty, który dokładnie je sprawdzi, a następnie naprawi, wykorzystując profesjonalne metody. Podobnie sprawa wygląda przy odklejającej się podeszwie – ona również może stanowić źródło hałasu. Takie obuwie także warto oddać do fachowca.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl