1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Przewaga skórzanych butów nad zwykłym obuwiem

0
Przewaga skórzanych butów nad zwykłym obuwiem

Stopy są niezwykle ważną częścią naszego ciała i bardzo złożoną konstrukcją składającą się z 26 kości połączonych stawami i wzmocnionymi więzadłami. Brak dbałości o tę część ciała skutkować może bardzo poważnymi, a często nieodwracalnymi zmianami w jej budowie. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego obuwia, w którym spędzamy większość naszego czasu. Dopasowane do naszego rozmiaru, wygodne, trwałe obuwie zapewni nam komfort, odpowiednią termikę i prawidłowe ułożenie stopy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie nowych butów?

Tylko naturalna skóra

Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś kupić tanie buty na bazarze, to zapewne nie posłużyły one dłużej niż jeden sezon. Dla porównania skórzane buty dziadka służą mu już kilkadziesiąt lat i wyglądają niezmiennie dobrze. No właśnie, wszystko rozchodzi się o materiał, z którego wykonane jest obuwie. Skórzane buty powstają z garbowanej zwierzęcej skóry. Setki lat temu był to proces czasochłonny, jednak obecnie produkowane są mechaniczne, przez co ich cena nie jest już tak wysoka, jak kiedyś. Jednak zarówno dawniej, tak i teraz, buty ze skóry naturalnej są najbardziej trwałym i zdrowym obuwiem; pochłaniają wilgoć, osuszają stopę, zapewniają komfort. Buty ze skóry naturalnej dopasowują się do naszej stopy, do jej niepowtarzalnej budowy. W przeciwieństwie do nich, buty z tworzysz sztucznych lub tzw. skóry ekologicznej wymuszają nienaturalne ułożenie stopy, a ich długotrwałe noszenie może doprowadzić do różnych deformacji, np. koślawego palucha, haluksów czy młoteczkowatych palców.

Buty na wiele sezonów

Jeśli chcemy, by nasze skórzane obuwie posłużyło nam jak najdłużej, podstawą jest jego odpowiednia konserwacja i pielęgnacja. Buty są naszą wizytówką, a eleganckie i zadbane świadczą jak najlepiej o ich właścicielach. Skórzane buty źle reagują na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego bardzo ważna jest ich regularna impregnacja. Pamiętajmy również, żeby nie używać ich każdego dnia, pozwolimy dzięki temu skórze „odpocząć”. Dbając o nasze buty, dbamy również o nasze stopy, które żyjąc w komforcie dzięki odpowiedniemu obuwiu, mogą łatwiej znosić trudy codzienności.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl