Preparaty przeznaczone do czyszczenia glanów

0
Preparaty przeznaczone do czyszczenia glanów

Czyste obuwie to podstawa dobrego wyglądu. Zakurzone lub brudne od błota czy deszczu buty nie prezentują się ładnie i psują stylizację. Z tego powodu tak ważne jest poświęcenie wystarczającej ilości czasu na dokładne czyszczenie glanów. Są to buty wyróżniające się niepowtarzalnym wyglądem, jednak nawet najmniejsze zabrudzenia mogą zepsuć ich urok. Precyzyjna pielęgnacja masywnego obuwia nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać, ale warto ją wykonywać regularnie. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się pięknym obuwiem i zwracać na siebie uwagę innych osób. Sprawdź, jakie preparaty warto wykorzystać w tym celu.

Dokładne wyczyszczenie to podstawa

Zanim zaczniesz się zastanawiać, jakie zabiegi mogą poprawić wygląd glanów, dokładnie je wyczyść. Jest to bardzo ważny etap, bez którego obuwie nie będzie się ładnie prezentowało. Buty cały czas mają kontakt z różnymi zabrudzeniami, dlatego tak istotne jest ich regularne czyszczenie. W tym celu wystarczy użyć kawałka miękkiego materiału lub gąbki oraz wody. Wilgotną ściereczką należy przecierać glany, zmywając z nich brud, kurz i różne pyłki. Aby skutecznie usunąć zanieczyszczenia, można wykorzystać zwykłe mydło do rąk lub specjalistyczny środek do mycia skór. Taki preparat jest zdecydowanie lepszy jakościowo i zapewnia dobry wygląd butów, dlatego warto w niego zainwestować, by cieszyć się urokiem glanów. Po ich umyciu trzeba je odstawić do całkowitego wyschnięcia, dlatego pamiętaj, aby nie czyścić obuwia przed samym wyjściem z domu.

Jakie preparaty kupić do glanów?

Po wyczyszczeniu glanów można je natłuścić. Ten etap pielęgnacji jest zalecany przede wszystkim podczas jesieni oraz zimy, kiedy buty mają częsty kontakt z deszczem i śniegiem. W tym celu trzeba używać profesjonalnych preparatów przeznaczonych do skóry, ponieważ odpowiednio odżywiają i zmiękczają one materiał. Takie zabezpieczenie obuwia zapobiega jego przemakaniu. Podczas pielęgnacji można także wykonać etap kremowania, który sprawdza się głównie przy kolorowych glanach. Odpowiednie preparaty ożywiają podstawową barwę obuwia i zapewniają butom długotrwały blask. Kremy są też w stanie zakryć różne przebarwienia oraz zarysowania, co stanowi ich dużą zaletę.

Kolejnym etapem pielęgnacji glanów jest woskowanie. Do tego etapu możesz użyć zarówno pasty, jak i wosku. Oba preparaty mają wiele zalet i doskonale sprawdzają się do przywrócenia obuwiu blasku. Nałożenie warstwy ochronnej na buty zabezpiecza je przed różnymi uszkodzeniami, nie tylko chemicznymi, ale również mechanicznymi. Woskowanie powoduje także ładny połysk glanów. Ostatnim krokiem podczas pielęgnacji butów jest ich pastowanie. Pamiętaj, aby nie robić tego na zabrudzonym obuwiu . Najpierw należy wykonać poprzednie kroki i dopiero można przejść do nakładania pasty. W tym celu warto użyć bawełnianej ściereczki. Nałóż na nią niewielką ilość preparatu do pastowania, po czym masuj nią glany, wykonując delikatne, okrężne ruchy. Tak przygotowane buty bardzo ładnie się prezentują i zwracają na siebie uwagę innych osób.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl