1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Pastowanie - jakich butów to dotyczy i jak należy to robić?

0
Pastowanie - jakich butów to dotyczy i jak należy to robić?

Pielęgnacja obuwia jest bardzo istotna, ponieważ niektórzy uważają, że buty stanowią wizytówkę człowieka. Z tego powodu zawsze powinny się ładnie prezentować. Niektórych modeli nie wystarczy jedynie wyczyścić i pozostawić do wyschnięcia. Konieczne może okazać się również ich pastowanie. Jeśli zastanawiasz się, na czym polega ta czynność i w przypadku jakich butów warto ją wykonać, to przeczytaj ten tekst.

Pastowanie to jeden z etapów pielęgnacji głównie obuwia skórzanego. Buty wykonane ze skóry powinny być nie tylko czyszczone i myte, ale również pastowane. Dzięki temu będą się ładnie prezentowały i na dłużej pozostaną utrzymane w dobrym stanie. W tym celu należy używać specjalnych preparatów przeznaczonych do pastowania butów skórzanych. Najczęściej stosowana jest pasta, którą warto dobrać do potrzeb obuwia. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kolor butów, ponieważ do różnych barw nie wolno stosować tego samego produktu. Nakładanie pasty na buty zapobiega ich uszkodzeniu, m.in. wysuszeniu czy pękaniu powierzchni.

W jaki sposób pastować buty skórzane?

Buty skórzane powinny być pastowane za pomocą odpowiednio dobranych preparatów. Czynność warto wykonywać zarówno w przypadku obuwia zakładanego na ważne wyjścia, jak i na co dzień. Ten etap pielęgnacji jest istotny w przypadku glanów, które po wypastowaniu ładne się błyszczą i wyglądają jak nowe, nawet jeśli są już używane przez jakiś czas. Przed przystąpieniem do pastowania obuwia, zabezpiecz przed zabrudzeniem swoje ubranie oraz przedmioty znajdujące się w pobliżu. Dobrym pomysłem jest założenie rękawiczek oraz wyłożenie podłogi starymi gazetami.

Najpierw dokładnie wyczyść buty ze wszystkich zabrudzeń. Przed wypastowaniem powinny być nie tylko czyste, ale również suche. Gdy zostaną już odpowiednio przygotowane, możesz rozpocząć ten etap pielęgnacji. Wcześniej naszykuj sobie pastę oraz bawełnianą ściereczkę, za pomocą której będziesz nakładał produkt na obuwie. Precyzyjnie rozprowadź go na całej powierzchni butów, zaczynając od czubków, a kończąc na piętach. Nie zapomnij o nałożeniu pasty na obcas oraz podeszwę, dzięki czemu całe buty zostaną odpowiednio zabezpieczone oraz zyskają ładny wygląd. Niekiedy tę czynność należy wykonać kilka razy, aby obuwie było równomiernie matowe. Po zakończeniu pastowania odłóż buty na kilka godzin, a przynajmniej na kilka minut, aby skóra dobrze wchłonęła preparat, po czym je wypoleruj. Do tego wykorzystaj czystą bawełnianą ściereczkę. Polerowanie wykonuj podobnie jak pastowanie – zacznij od czubków, a skończ na piętach.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl