Odnowa glanów. Jak przywrócić butom utracony blask?

1
Odnowa glanów. Jak przywrócić butom utracony blask?

Glany to buty, które mają opinię niezniszczalnych. Uważa się, że niezależnie od tego, w jakich warunkach się z nich korzysta, te zawsze pozostają nieuszkodzone. Prawda jest jednak taka, że glany, tak jak i każde inne buty, ulegają zużyciu. Użytkowane przez długi czas, wyglądają inaczej niż zaraz po zakupie. Nie znaczy to jednak oczywiście, że nie nadają się już do noszenia. Wprost przeciwnie. Ślady, jakie czas odciska na glanach, nie mają najczęściej charakteru poważnych uszkodzeń. Są to raczej drobne zanieczyszczenia czy otarcia, z którymi można sobie łatwo poradzić. Jakie są sposoby na przywrócenie butom utraconego blasku?

Zewnętrzna pielęgnacja glanów

Jako że glany to buty skórzane, to należy postępować z nimi tak jak z wszystkimi innymi wyrobami ze skóry. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie wolno ich wrzucać do pralki. Jeżeli są one zakurzone czy też zabrudzone, to trzeba je wyczyścić w inny sposób. Wystarczy wziąć bawełnianą szmatkę i preparat do czyszczenia skóry i w ten właśnie sposób pozbyć się zabrudzeń. Jeśli jednak chcemy nie tylko usunąć zanieczyszczenia, ale także dodatkowo zabezpieczyć skórę na przyszłość, warto sięgnąć również po inne środki. Preparatami ochronnymi są na przykład specjalne tłuszcze do skór. Zabezpieczają one materiał przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak warunki pogodowe czy uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zaś chcemy, aby wysłużone glany odzyskały kolor, należy do tego celu wykorzystać kremy koloryzujące. Są one w stanie nie tylko odświeżyć barwę glanów, ale także przykryć mniejsze i większe zarysowania.

Odświeżanie glanów od wewnątrz

Aby odnowić glany, nie wystarczy jednak jedynie wyczyścić ich z zewnątrz. Także wnętrze tego obuwia domaga się pielęgnacji i odświeżenia. Długotrwałe użytkowanie ciężkich glanów, zwłaszcza przy wysokich temperaturach, wiąże się bowiem z poceniem się stóp. Dlatego też warto co jakiś czas spryskiwać wnętrze tych butów specjalnymi preparatami. W ten sposób można pozbyć się przykrego zapachu i zwiększyć komfort użytkowania obuwia.

Komentarze do wpisu (1)

24 listopada 2020

strona nie działa?

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl