1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Na czym należy skupić się przy pielęgnacji butów jesienią?

0
czyszczenie zamszowych butów

Jesień to okres często zmieniającej się pogody. Jednego dnia może świecić słońce, a drugiego być chłodno i padać deszcz. Niektóre warunki atmosferyczne wpływają negatywnie na stan obuwia. Aby jak najdłużej cieszyć się jego wyglądem, należy o nie odpowiednio zadbać. Pielęgnacja butów jesienią jest nieco bardziej skomplikowana niż wiosną czy latem. Przedstawiamy sposoby, dzięki którym szybko i skuteczne zadbasz o swoje ulubione obuwie.

Właściwa pielęgnacja butów zabezpiecza je również przed uszkodzeniami. W celu ochrony butów w sezonie jesiennym warto je odpowiednio przygotować do kontaktu z trudnymi warunkami atmosferycznymi. W tym celu doskonale sprawdza się impregnacja. Jej głównym zadaniem jest ochrona obuwia przed różnymi zanieczyszczeniami oraz nadmierną wilgocią. Dokładne zabezpieczenie butów pozwala na swobodne korzystanie z nich nawet podczas najmniej sprzyjającej pogody.

Jak wysuszyć przemoczone buty?

Jesienią często się zdarza, że wracamy do domu w przemoczonych butach. Ma to związek przede wszystkim z deszczem, a niekiedy nawet śniegiem. Wilgoć wpływa negatywnie na stan i wygląd obuwia, dlatego tak ważne jest odpowiednie wysuszenie przemoczonych butów. Od razu po powrocie ze spaceru należy je zdjąć, wyczyścić i odstawić w suche, przewiewne miejsce. Domowym, ale sprawdzonym sposobem w takiej sytuacji okazuje się wyłożenie butów w środku gazetami, które zabezpieczą je przed ewentualnymi deformacjami. Wilgotne obuwie może zmienić nieodwracalnie swój kształt, więc ochrona przed tym jest bardzo ważna. Należy również pamiętać, że przemoczonych butów nie powinno się suszyć bezpośrednio na słońcu, ponieważ jakiekolwiek źródła ciepła mogą zniszczyć materiał.

Czy soli drogowej można pozbyć się z obuwia?

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy nasze buty są narażone nie tylko na kontakt z różnymi warunkami atmosferycznymi, lecz także solą drogową. Zabezpiecza ona ulice, ale wpływa negatywnie na stan i wygląd obuwia. Powoduje białe plamy na materiale, które są bardzo trudne do usunięcia. Aby się ich pozbyć, należy działać szybko. Po powrocie do domu trzeba dokładnie wyczyścić damskie i męskie buty za pomocą specjalnego preparatu. Istnieje również domowy sposób na usunięcie plam powstałych z soli – roztwór na bazie wody z octem. Obuwie należy czyścić miękką ściereczką lub w przypadku zamszowych butów gumową szczotką.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl