Marki glanów godne zaufania

0
Marki glanów godne zaufania

Wybór glanów to decyzja na długi okres czasu. Buty te mają bowiem na tyle dużą wytrzymałość, że są w stanie służyć bezproblemowo przez lata. Kupując glany, warto jednak zwrócić uwagę na produkty firm godnych zaufania. Tylko one gwarantują bowiem należytą jakość. Ta zaś w przypadku glanów jest najważniejsza. Nawet jeżeli wiąże się ona z wyższą ceną, to inwestycja w droższy produkt okaże się z pewnością korzystna, bo dobre glany wytrzymają dłużej niż te z niesprawdzonego źródła. Ich użytkowanie nie będzie się wiązało z pojawiającymi się co rusz zniszczeniami i koniecznością szybkiej wymiany bądź zakupu nowej pary. Dlatego warto przyjrzeć się temu, które marki glanów są godne zaufania.

Trzech liderów

Jeśli chodzi o polski rynek, najpopularniejsze marki glanów to Steel, Heavy Duty i Dr Martens. Od tej trzeciej marki glany wzięły nawet swoją wymiennie stosowaną nazwę, czyli „martensy”. Nie oznacza ona jednak tylko produktów tej konkretnej firmy. Jej charakter jest podobny do nazwy „adidasy”. Wzięła się ona od danej marki, ale nie ogranicza się tylko do butów sprzedawanych przez firmę Adidas. W potocznym języku używa się jej także, mówiąc o sportowych butach innych firm, takich jak Nike czy Reebok.

Popularność marek takich jak Steel, Heavy Duty czy Martens utrzymuje się już od kilku dekad. Nie jest więc efektem sezonowej mody, lecz świadectwem dobrych produktów i zadowolenia użytkowników. Marki Steel, Heavy Duty i Martens oferują dużo modeli, wzorów i kolorów, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy glany traktuje przede wszystkim jako obuwie praktyczne, czy też jako wyznacznik przynależności do określonej subkultury, takiej jak punkowcy czy metalowcy.

Brytyjscy producenci

O ile marki takie jak Steel czy Heavy Duty operują na gruncie polskim, to istnieje także możliwość kupowania glanów od producentów zagranicznych. Krajem, w którym buty te są szczególnie popularne, jest przede wszystkim Wielka Brytania. Wiąże się to między innymi z tym, że style muzyki, które kojarzone są z glanami (takie jak punk czy metal), miały swój początek właśnie na Wyspach Brytyjskich. Jest to też zapewne przyczyną tego, iż produkujące glany firmy, nawet jeśli nie są z Wysp Brytyjskich, umieszczają w swoim logo flagę Zjednoczonego Królestwa. Wśród brytyjskich marek można wymienić między innymi Grinders i Undercover. Ta ostatnia specjalizuje się zwłaszcza w produktach o charakterze survivalowym czy też paramilitarnym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl