1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Krótka charakterystyka skóry licowej

0
Krótka charakterystyka skóry licowej

Skóra naturalna jest estetyczna i ponadczasowa. Stanowi niezwykle miękki i wytrzymały materiał, który jako jedyny starzeje się z godnością. Noszenie wykonanych z niej wyrobów świadczy o dobrym guście i wyrobionym stylu. Wytwarza się z niej buty, torebki, kurtki. Istnieje kilka rodzajów skóry naturalnej, w tym skóra licowa, która cieszy się nieustanną popularnością. Poniżej znajduje się jej krótka, ale treściwa charakterystyka.

Wyróżniki skóry licowej

Rozpoznanie typu skóry użytej do wykonania kupionego artykułu pozwala właściwie o niego zadbać. Dobór odpowiednich środków do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji jest niezwykle istotny – ich stosowanie znacznie przedłuża żywotność materiału. Jednym z najczęściej stosowanych rodzajów skóry naturalnej pochodzenia zwierzęcego jest skóra licowa, która bywa inaczej nazywana skórą gładką. Materiał ten ma bardzo szerokie zastosowanie. Stosuje się go powszechnie do wyrobu skórzanej galanterii, butów, ubrań, mebli. Wykonane z niego produkty można między innymi znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego.

Skóra licowa powstaje na skutek wyprawienia wierzchniej warstwy skóry o gładkiej powierzchni (bardzo gładka struktura wierzchniej warstwy skóry licowej stanowi jej najbardziej charakterystyczny wyróżnik). Warstwa ta zostaje poddana obróbce mechanicznej – celem licowania jest wydobycie walorów estetycznych materiału, jak również zwiększenie jego odporności na zabrudzenia i przemakanie. Podczas licowania skórę pokrywa się specjalnie dobranymi woskami (woski nadają jej piękny połysk). W ten sposób skóra licowa zyskuje swój charakterystyczny wygląd i typowe dla niej właściwości. W zależności od pochodzenia wyróżniamy skóry licowe bydlęce, cielęce, jagnięce i inne.

Skóry licowe bydlęce, które uznaje się za najbardziej wytrzymałe, stosuje się najczęściej, w tym przede wszystkim w branży obuwniczej. Skóry licowe cielęce i jagnięce są w przeciwieństwie do tych bydlęcych mniej odporne na przecieranie się, ale niezwykle przyjemne w dotyku, dlatego przeznacza się je przede wszystkim do produkcji ubrań i ekskluzywnej galanterii. Są przy tym bardzo delikatne i elastyczne, szczególnie te jagnięce, dzięki czemu uszyte z nich kurtki, spodnie, spódnice idealnie dopasowują się do figury noszącej je osoby.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl