1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Kiedy i jak należy mierzyć buty, żeby dobrze wybrać ich rozmar?

0
Kiedy i jak należy mierzyć buty, żeby dobrze wybrać ich rozmar?

Aby zapewnić sobie komfort chodzenia, należy odpowiednio dopasować obuwie. Mierzenie butów wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście istnieje kilka sposobów na dokładne zmierzenie rozmiaru stopy, nawet jeśli robisz zakupy w sklepie internetowym. Z naszego tekstu dowiesz się, kiedy i jak dokonać pomiaru, żeby z sukcesem dopasować idealne buty. Okazuje się, że znaczenie ma nawet pora dnia.

Kupowanie butów przez internet jest bardzo wygodne, ale niektórym wydaje się trudne ze względu na problemy z dopasowaniem idealnego rozmiaru. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można dobrać odpowiednie obuwie nawet wtedy, gdy nie można go przymierzyć. Wykorzystaj je, jeśli chcesz kupić dobre i wygodne buty, niezależnie od ich rodzaju.

Aby precyzyjnie zmierzyć rozmiar swojej stopy, możesz wykorzystać jedną ze sprawdzonych metod. Do tego pomiaru będziesz potrzebować białej kartki, długopisu, linijki oraz centymetra krawieckiego. Nieoceniona może okazać się także pomoc innej osoby. Ułóż kartkę krótszym bokiem do ściany, a następnie postaw wzdłuż niej stopę, tak aby pięta dociskała do ściany. W tym momencie skorzystaj z pomocy drugiej osoby. Niech obrysuje dokładnie na kartce kształt Twojej stopy. Na takim obrysie narysuj linię zaczynającą się od końca pięty, sięgającą aż do końca dużego palca. Uzyskany wymiar to długość stopy. Z kolei za pomocą centymetra krawieckiego możliwe jest dokonanie pomiaru tęgości. Należy go wykonać na kości haluksowej i w podbiciu. Ta zasada dotyczy większości butów, m.in. męskich i damskich sandałów.

Wskazówki dotyczące mierzenia stopy

Aby uzyskać precyzyjny wynik, dokonaj pomiaru stopy wieczorem. Należy bowiem pamiętać, że wielkość stopy zmienia się na skutek narastającego zmęczenia. Z tego powodu inny wynik można uzyskać rano, a inny przed położeniem się spać. Nie zaleca się wykonywania tego pomiaru w trakcie menstruacji. W tym czasie w organizmie kobiety gromadzi się woda, która może mieć wpływ na wielkość stopy. Taki wynik nie będzie więc właściwy.

Zastanawiając się nad zakupem butów, weź pod uwagę nie tylko długość, ale również szerokość stóp. Jeśli są wąskie, mogą się przesuwać w obuwiu, co na pewno nie będzie komfortowe. Natomiast szerokie stopy niekiedy utrudniają lub ograniczają swobodne zakładanie butów. Jeżeli uzyskany wynik znajduje się pomiędzy dwoma rozmiarami, zamów ten większy. Pamiętaj również o tym, że kupując obuwie w sklepie internetowym, zyskujesz możliwość zwrotu. W razie nietrafienia z rozmiarem butów będziesz mógł wymienić je na większe lub mniejsze.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl