1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Jak radzić sobie z przepoconymi butami?

0
Jak radzić sobie z przepoconymi butami?

Przepocone obuwie to problem wielu osób. Niestety, czasem nie da się tego uniknąć, zwłaszcza podczas najcieplejszych miesięcy, gdy panują wysokie temperatury. Noszenie w tym czasie zakrytych butów powoduje pocenie się stopy, a tym samym dyskomfort i brzydki zapach. Na szczęście istnieje kilka sposobów na złagodzenie tego problemu. Czy wiesz, jak radzić sobie z przepoconym obuwiem? Podpowiadamy w poniższym tekście.

Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z przepoconym, a co za tym idzie śmierdzącym obuwiem, należy zdiagnozować przyczynę problemu. Najczęściej powodem takiej sytuacji są nieodpowiednio dobrane lub słabej jakości buty. Jeśli zostały wykonane z kiepskich materiałów, stopy mogą się w nich pocić podczas długiego chodzenia lub gdy jest gorąco. Niektórzy mają po prostu tendencję do nadmiernego pocenia się stóp i niezależnie od tego, jakie obuwie wybiorą, będą się zmagać z tym kłopotem. Nieważne, jaka jest przyczyna problemu, warto postarać się o jego rozwiązanie.

Właściwa higiena i wietrzenie

Jeśli masz skłonności do pocenia się stóp, pamiętaj o właściwiej higienie. Być może potrzebujesz częściej myć nogi niż inne osoby. Dzięki temu na pewno poczujesz się lepiej i zwiększysz swój komfort. Bardzo ważne jest także regularne wietrzenie obuwia, niezależnie od tego, czy są to glany, buty sportowe, czy modele eleganckie. Najlepiej po każdym użyciu je dokładnie wysuszyć i odświeżyć. W ten sposób usuniesz nie tylko brzydki zapach, ale również gromadzące się w butach bakterie czy grzyby. Warto pamiętać, że uwielbiają one wilgotne środowisko, w związku z czym przepocone buty są dla nich idealnym miejscem do bytowania.

Wysokiej jakości wkładki do butów

Dobrym pomysłem jest również stosowanie wkładek do butów, które pochłaniają wilgoć, poza tym odświeżają i wspomagają wentylację obuwia. Często okazują się one wybawieniem dla osób, mających tendencję do szybko i bardzo pocących się stóp. Wybierz wysokiej jakości wkładki – być może rozwiążą one Twój największy problem.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl