Jak odpowiednio dbać o glany?

0
Jak odpowiednio dbać o martensy?

Glany to obuwie popularne od dawna, cieszące się cały czas bardzo dużym zainteresowaniem. Zachwyca przede wszystkim swoim niepowtarzalnym wyglądem, buty tego rodzaju dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Dużą zaletę tych modeli stanowi to, że z łatwością można zadbać o ich dobry stan. Właściwa pielęgnacja pomaga w utrzymaniu ich w wyglądzie jak nowe. Oto kilka wskazówek, jak dbać o glany.

Czyszczenie glanów

Pierwszym krokiem w dbaniu o glany jest ich regularne czyszczenie. Należy użyć miękkiej szmatki lub szczotki, aby usunąć brud i kurz z powierzchni buta. Jeśli są jakieś plamy, można zastosować łagodne mydło i ciepłą wodę, co ułatwi wyszorowanie brudu. Upewnij się, że obuwie jest całkowicie suche przed ponownym założeniem, ponieważ mokra skóra może spowodować pęknięcia i inne uszkodzenia. Dobrym pomysłem jest również użycie środka do czyszczenia skóry przeznaczonego specjalnie do glanów. Jest pomocny w zachowaniu ich jak najlepszego wyglądu przez długi czas.

Pielęgnacja i ochrona skóry

Odżywianie jest ważną częścią właściwej pielęgnacji glanów. Należy używać odżywki do skóry przeznaczonej specjalnie do tych butów, ponieważ pomoże ona chronić skórę przed pękaniem lub blaknięciem. Nałóż odżywkę w małych ilościach i wetrzyj ją w skórę miękką szmatką lub szczotką. Zachowaj ostrożność, gdyż jest to środek do pielęgnacji skóry. Umożliwi on utrzymanie glanów w świetnej formie przez wiele lat.

Przechowywanie i naprawa glanów

Gdy nie są używane, glany warto przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. To pomoże zapobiec pękaniu lub blaknięciu skóry w czasie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki zużycia, powinieneś jak najszybciej oddać buty do naprawy do profesjonalnego szewca. Czasem konieczna okazuje się wymiana zużytej podeszwy czy naprawienie innych uszkodzeń, które mogły powstać z czasem.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl