1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Jak należy przechowywać buty, których aktualnie nie nosimy?

0
Jak należy przechowywać buty, których aktualnie nie nosimy?

Wiele osób ma bardzo dużo par butów w swojej szafie. Niemożliwe jest noszenie ich wszystkich w jednym czasie, dlatego tak ważne jest odpowiednie przechowywanie obuwia. Przestrzeganie kilku podstawowych zasad pomoże zachować dobry wygląd i stan butów, niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane. Ponadto ułatwi to utrzymanie porządku w szafie. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi właściwego przechowywania butów.

Obuwie noszone na co dzień powinno znajdować się w łatwo dostępnym miejscu, natomiast buty, których nie założymy przez najbliższy czas, warto schować w głąb szafy. Dzięki temu będą zabezpieczone przed kurzem, wilgocią oraz słońcem. Wszystkie te czynniki mogą szkodliwie wpływać na stan i wygląd obuwia. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu można cieszyć się wysoką jakością butów podczas następnego sezonu.

Wyczyszczenie obuwia to podstawa

Przed spakowaniem obuwia, powinno być ono odpowiednio wyczyszczone. Warto wykonywać tę czynność po każdym powrocie do domu, dzięki czemu bród nie zdąży zaschnąć. Czyste buty umożliwiają korzystanie z nich po wyciągnięciu z szafy, co sprawia, że gdy nadejdzie odpowiednia pora na ich ponowne używanie, nie będziesz musiał się martwić, że obuwie jest brudne. Niewyczyszczone buty, zwłaszcza zamszowe trzewiki lub inne modele z tego materiału mogą ulec trwałemu uszkodzeniu. Obuwie, w zależności od rodzaju, należy czyścić odpowiednimi produktami. W tym celu warto używać szczoteczek, ściereczek lub wyłącznie wody.

Gdzie przechowywać buty?

Nieużywane przez najbliższy czas buty powinny być schowane z zacienionym miejscu, gdzie utrzymuje się stała temperatura. Najlepiej sprawdzi się zamykana szafa, w której panuje chłód. Dzięki temu obuwie nie będzie się nagrzewało i nie przedostanie się do niego wilgoć. Nie każdy jednak ma wystarczająco miejsca, aby schować wszystkie buty do szafy. Część z nich można przechowywać pod łóżkiem lub w innym miejscu, ale pamiętaj, aby nigdy nie wybierać w tym celu piwnicy lub garażu, ponieważ panujące tam warunki nie sprzyjają butom. Latem używamy zazwyczaj więcej par obuwia niż zimą, dlatego warto zadbać o odpowiednie przechowywanie męskich i damskich sandałów, klapek czy balerin. Dobrym pomysłem jest trzymanie ich w pozycji pionowej lup zapakowanie do oddzielnych pojemników. Wnętrze butów można wypełnić papierem, co pomoże zachować ich właściwy kształt przez długi czas nieużywania.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl