Jak dobrać sznurówki do glanów?

0
Jak dobrać sznurówki do glanów?

Rozmiar sznurówek.

Sznurowadła są bardzo istotnym elementem każdego obuwia, ponieważ zarówno sprawiają, że trzyma się stabilnie stopy, jak również stanowią o walorze estetycznym obuwia. W różnego rodzaju obuwia znajdziemy różne warianty sznurowadeł — pod względem kolorystycznym, pod względem kształtu i pod względem wykończenia. Ocena długości sznurowadeł jest bardzo prosta, jeśli obecne w obuwiu sznurowadła podlegające wymianie, są właściwego rozmiaru. W tej sytuacji wyciągamy sznurówki, mierzymy centymetrem i wybieramy właściwy rozmiar, na wzór już posiadanych.

Wybór sznurowadła pod względem długości przestaje być oczywisty, kiedy sznurowadła w danym bucie są zbyt krótkie, zbyt długie lub kiedy nie ma ich wcale. Wówczas należy stosować się do bardzo prostej zasady, która wskazuje długość sznurowadeł, przeplatanych klasycznie, do ilości oczek w obuwiu. Ogólna zasada przedstawia następujący schemat:

• na 3 do 4 oczek w rzędzie długość sznurowadeł wynosić powinna od 60 do 75 cm;

• na 5 oczek w rzędzie długość sznurowadeł wynosić powinna od 75 do 90 cm;

• na 6 oczek w rzędzie długość sznurowadeł wynosić powinna od 90 do 100 cm;

• na 7 do 8 oczek w rzędzie długość sznurowadeł wynosić powinna od 120 do 150 cm;

• na 9 do 10 oczek w rzędzie długość sznurowadeł wynosić powinna od 180 do 200 cm;

• na 14 do 15 oczek w rzędzie długość sznurowadeł wynosić powinna od 240 do 250 cm;

• na 20 oczek w rzędzie długość sznurowadeł wynosić powinna od 310 do 320 cm.

Sznurówki do glanów i ich znaczenie.

Dobór sznurówek do glanów przede wszystkim opiera się o ich długość. Musimy sprawdzić liczbę oczek w naszym obuwiu i w ten sposób dobrać ich długość. Sklep glanysteel.pl zaleca jednak do glanów, nieco inne wartości niż w przypadku standardowego obuwia, do którego długość sznurówek została wcześniej przedstawiona. Dla glanów sklep poleca następujące długości sznurówek: 3 - dziurowe - 80 cm; 4 - dziurowe - 90 cm; 6 - dziurowe - 120 cm; 8 - dziurowe - 140 cm; 10 - dziurowe - 160 cm; 15 - dziurowe - 230 cm; 20 - dziurowe - 300 cm. Nietrudno więc zauważyć, że długości sznurówek dla glanów są nieco odmienne od długości sznurówek dla standardowego obuwia, jednak warto zdać się na te zalecane parametry. Sznurówki do glanów, które znajdziemy w ofercie glanysteel.pl oraz każdego innego sklepu, są zawsze okrągłe, a ich grubość wynosi zazwyczaj 5 mm.

W glanach znaczenie ma zarówno ich kolor jak rodzaj wiązania, który typowy jest dla określonych subkultur. Jeśli chodzi o kolorystykę sznurowadeł, to jest ona bardzo obszerna, a z każdym kolorem wiąże się nieco inny przekaz, który warto znać. Czarne sznurówki typowe są dla tzw. metali lub osób o naturalnym stosunku, niezależnie od ich wiązania. Sznurówki białe wiązane metodą podstawową pozwala wyczuć osoby o poglądach rasistowskich, a wiązane na drabinkę sugerują przynależność do skinheadów czy street punków. Zielone sznurówki sugerują bycie wegetarianinem lub ekologiczny styl życia właściciela. Jasnozielone z kolei należą do Ekoanarchistów. Żółte sznurówki typowe są dla „łowców” skinheadów. Niebieski kolor nawiązuje do poglądów neonazistowskich. Błękitne podobnie jak różowe typowe są dla homoseksualistów. Czerwone sznurówki wiązane metodą podstawową należą do punków, a na drabinkę oznaczają osobę o poglądach nazistowskich. Fioletowe sznurówki sugerują poglądy feministyczne lub nawet satanistyczne ich właściciela. Przeplatana biała sznurówka z czarną świadczy o poglądach antyrasistowskich i antynazistowskich. Czerń przeplatana z zielenią to również znak rozpoznawczy Ekoanarchistów. Czerń przeplatana z czerwienią należy do anarchistów. A z kolei żółta barwa przeplatana z czerwienią świadczy o poglądach komunistycznych.

Warto jest znać pewne powiązania kulturowe i subkulturowe, żeby przez przypadek nie zostać opacznie odebranym, nawet jeśli dany kolor czy zestawienie kolorów nam się podoba. W ofercie glanysteel.pl znajdziemy więc propozycje neutralne, niewiążące nas z żadną subkulturą: sznurówki czarne, burgundowo-złote, złoto-białe i złoto-czarne.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl