1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Jak dobrać rozmiar glanów?

0
Jak dobrać rozmiar glanów?

Wygodne buty to klucz dla codziennego komfortu naszych stóp. Prawidłowo dobrany rozmiar butów do stopy jest podstawą, której musimy pilnować przy kupnie glanów. Jak dobrze dobrać rozmiar? Czym się kierować wybierając rozmiar glanów?

Glany – czym są?


Jest to rodzaj obuwia o długotrwałej wytrzymałości – przystosowane do długich pieszych wycieczek cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, równocześnie stanowiąc doskonałą ochronę przed urazami stóp.

Glany składają się z trapezowej podeszwy, która ułatwia poruszanie się po nierównym terenie. Są wyposażone w blachę w przedniej części buta, której zadaniem jest ochrona palców przed urazami. Wykonywane są ze skóry, dzięki czemu są wytrzymałe i jednocześnie dobrze się prezentują. Glany wysokie dodatkowo ochraniają również staw skokowy, narażony na skręcenia w czasie wędrówek po nierównym terenie.

Jak dobrać rozmiar glanów?


Kupując obuwie zawsze należy kierować się wygodą. Dobrze dobrane buty to nie tylko komfort chodzenia, lecz także zdrowe nogi oraz kręgosłup. Wybierając odpowiednio szerokie i długie buty zapewniamy stopom prawidłowe ułożenie, dzięki któremu nie męczą się one i nie są narażone na pojawianie się odcisków czy nawet zniekształceń, chociażby w formie haluksów.

trzy podstawowe zasady, którymi należy kierować się przy doborze rozmiaru obuwia:
1. Rozmiary butów w mierze europejskiej powinny być zawsze takie same, więc jeśli na co dzień nosisz rozmiar 40, to trzymaj się go.
2. Zmierz swoje stopy odrysowując je na kartce papieru, by dowiedzieć się, jakiej długości wkładki potrzebujesz. Na kartkę papieru postaw pod kątem prostym gołą stopę (aby ułatwić sobie to zadanie, warto przysunąć kartkę i stopę do ściany). Następnie odrysuj jej kształt jak najdokładniej. To działanie powtórz z drugą stopą. Zmierz oba odrysowane kształty i do wyniku dodaj 0,5-1 cm luzu. 
3. Weź linijkę i zmierz długość wkładki w swoich najwygodniejszych butach, jakie posiadasz.
Wymiary z punktu 2. i 3. porównaj z tabelą rozmiarów w karcie produktu konkretnego modelu glanów. Dopasuj odpowiednią długość wkładki to długości swojej stopy. Pamiętaj, by zawsze sugerować się wymiarem dłuższej stopy. Jeśli wynik długości twojej stopy to 27 cm, a w tabeli glanów jest 26,5 cm lub 27,5 cm, to zawsze wybieraj większy rozmiar.

Należy także pamiętać, by pomiar wykonywać po południu – rano stopy są wypoczęte, w związku z czym już po kilku godzinach otrzymany wynik będzie się różnił od porannego. Warto też wiedzieć, że źle dobrany rozmiar można wymienić.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl