1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Jak dbać o glany?

0
Jak dbać o glany?

Glany przeważnie wykonane są ze skóry naturalnej. Z tego względu wymagają specjalnej pielęgnacji, aby jak najdłużej zachowały świeży wygląd i dobrze się prezentowały. Posiadając tego typu obuwie, należy zaopatrzyć się w kilka przydatnych rzeczy, które z pewnością ułatwią cały ceremoniał czyszczenia. Zadbane glany powinny być lśniące, zaimpregnowane oraz odżywione. Warto więc zapoznać się z kilkoma ważnymi wskazówkami.

 

Brudne glany nie są modne

Niegdyś popularna była teoria, według której glanów nie powinno się czyścić, a im bardziej brudne były, tym lepiej. Jednak te czasy dawno już minęły i nic nie wskazuje na to, by prędko powróciły. Dziś uważa się, że glany powinny być czyste i zadbane, a do tego niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja tego typu obuwia. W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w odpowiedni środek do ich czyszczenia. Jeśli glany wyprodukowane zostały ze skóry naturalnej, do ich czyszczenia najlepiej użyć wilgotnej szmatki lub specjalnego preparatu do czyszczenia skóry naturalnej. Tego rodzaju preparaty można kupić w prawie w każdym sklepie obuwniczym. Dopiero kiedy glany przeschną, można zabrać się za dalszą pielęgnację.

 

Glany wyschły i co dalej?

Odpowiednia dbałość o glany to bardzo ważna rzecz. Dlatego też, jeśli glany są suche po czyszczeniu, następnym krokiem powinno być dokładne ich wypastowanie. Dzięki temu buty nabiorą niezwykłego połysku i będą wyglądały jak nowe. Do tej czynności najlepiej wykorzystać specjalną pastę lub wosk, które również można dostać w prawie każdym sklepie obuwniczym. Oprócz pięknego połysku buty będą chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi. Raz na dwa miesiące można użyć specjalnego tłuszczu do skór naturalnych, który odżywi skórę. Dodatkowo dla ochrony koloru glanów można użyć past koloryzujących. Warto też buty przed pierwszym użyciem dokładnie zaimpregnować, aby w przyszłości nie przemakały. Stosując się do wymienionych metod, będzie można cieszyć się glanami przez długi czas. 

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl