Glany lakierowane - hit czy kit?

0
Glany lakierowane - hit czy kit?

Każde obuwie pozostawia w historii mody swój ślad. Glany były i nadal są nieodłącznym elementem garderoby osób, które kochają rockowy i punkowy styl. Mimo że ten rodzaj obuwia przywołuje na myśl właśnie takie subkultury, to jednak glany lakierowane zostały przyjęte również przez inne grupy społeczne. Zaczęto więc je łączyć z ubraniami niekoniecznie wprost nawiązującymi do rocka czy punku. Niemniej nie da się ukryć, że glany lakierowane są noszone głównie przez kobiety.

Buty, które są znane na całym świecie

Znane dziś na całym świecie glany zostały stworzone przez niemieckiego doktora Klausa Märtensa. Jak do tego doszło? Märtens zdecydował się zaprojektować tego typu obuwie po tym, jak podczas jazdy na nartach skręcił sobie kostkę. Uznał wówczas, że najlepiej byłoby uprawiać tego typu sport w butach, w których nie będzie odczuwał mocnych wstrząsów, a stopa będzie trzymała się w nich stabilnie. Tak naprawdę glany na początku swojego istnienia były butami typowo roboczymi. Dopiero później zakochały się w nich takie subkultury jak pankowie. W późniejszym czasie zostały wykorzystywane przez gwiazdy, które zaczęły dobierać do glanów modne outfity. Zauważono wówczas, że glany świetnie prezentują się nie tylko w ostrej czarnej stylistyce. 

 

Zdania na temat glanów są podzielone

Glany to buty, które znają wszyscy. Choć wydawałoby się, że swoją świetność mają już za sobą, w ostatnim czasie zaobserwować można ich renesans. Coraz więcej kobiet do swojej stylizacji dodaje glany lakierowane. Zdecydowanie przyciągają one uwagę, ponieważ mimo solidnego wyglądu pozwalają na podkreślenie kobiecości. Świetnie zestawiają się z oversizowymi swetrami czy nawet z rozłożystymi kwiecistymi sukienkami. Kolorów glanów lakierowanych jest naprawdę mnóstwo. Dodają każdej stylizacji nieco pazura, jednak nie w narzucający się sposób. To wszystko sprawia, że glany lakierowane stały się absolutnym must have w szafie każdej modnej kobiety.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl