Glany, a pielęgnacja stóp

0
Glany, a pielęgnacja stóp

Stopy są bardzo ważną częścią naszego ciała, od której zależy nie tylko komfort codziennego chodzenia czy biegania, ale często również zdrowie całego kręgosłupa, stawów biodrowych, kolanowych i prawidłowa postawa. To one dźwigają ciężar całego ciała, a także odpowiadają za właściwą amortyzację wszelkich przeciążeń występujących przy wykonywaniu różnych ruchów. Zdrowe stopy utrzymane w dobrej kondycji są niezauważalne, gdyż nie bolą, nie swędzą i nie pieką. Chodzenie na nich to czysta przyjemność. Warto więc zadbać o odpowiednią pielęgnację i higienę stóp, pamiętając o tym, że dorosły człowiek pokonuje dziennie średnio kilka tysięcy kroków, a Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wykonywanie minimum dziesięciu tysięcy kroków każdego dnia dla utrzymania ogólnego zdrowia oraz dobrej kondycji. 


Znane wszystkim glany to buty, które szczyt swojej popularności osiągnęły w latach 70. i 80., kiedy to rozpowszechnili je punkowcy i skinheadzi. Przez wiele lat były utożsamiane z tymi subkulturami młodzieżowymi, dlatego w świadomości większości osób dorosłych obrosły różnymi mitami, które, jak to mity, rozmijają się z prawdą. Jedną z najpopularniejszych obiegowych opinii na temat tych butów jest fakt, że są one niezdrowe dla naszych stóp, obcierają i powodują odparzenia. W dzisiejszym wpisie rozprawimy się z tymi mitami i udowodnimy, że glany są prawdziwymi przyjaciółmi stóp!


Geneza glanów


Samo powstanie glanów jest ściśle związane z problemami zdrowotnymi stóp. Ich twórca dr Kalus Martens boleśnie skręcił stopę podczas zimowych szaleństw na nartach zimą w 1945 roku. Wszystkie buty, które znajdowały się w jego szafie, powodowały ucisk i nasilały ból w chorej stopie, dlatego wpadł na pomysł stworzenia specjalnego obuwia medycznego wyposażonego w miękką podeszwę oraz długą cholewkę, którą można dowolnie dopasowywać do kształtu nogi za pomocą sznurówek. Taka budowa butów miała uchronić stopy przed skręceniami i różnymi dolegliwościami, a także umożliwiać ich właściwą stabilizację po urazach.


Dlaczego glany są zdrowe dla stóp?


Oddychają – glany to obuwie zapewniające stopom odpowiednią cyrkulację powietrza, ponieważ są wykonane z oddychającej skóry naturalnej. Stopy w glanach są chronione przed odparzeniami i otarciami. 


Komfort dla palców – ich budowa z charakterystycznym zaokrąglonym i szerokim czubkiem zapewnia palcom stóp idealne warunki. Palce nie są ściśnięte, mają odpowiednią ilość miejsca, dzięki czemu ich noszenie zapobiega powstawaniu halluksów i palców młotkowatych.


Odciążanie kręgosłupa przy każdym kroku – dzięki swoim płaskim podeszwom podczas stawiania kolejnych kroków nasz kręgosłup nie jest obciążany. 


Doskonała amortyzacja przy każdym ruchu – unikatowa gumowa podeszwa przypominająca samochodową oponę jest gruba, elastyczna i trwała. Dzięki niej każdy ruch jest właściwie amortyzowany, a stopy mają zapewnioną odpowiednią amortyzację przy każdym uderzeniu o podłoże. W efekcie stopy, kolana, biodra oraz inne stawy są właściwie zabezpieczone przed szkodliwymi wibracjami.


Wybierając glany, masz pewność, że Twoje stopy będą odpowiednio zadbane i wypielęgnowane, a Ty nie musisz się martwić o ich zdrowie.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl