1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Czy buty skórzane mogą ulegać przemakaniu?

0
Czy buty skórzane mogą ulegać przemakaniu?

Jeśli kupiłeś buty skórzane, mając nadzieję, że nie będą przemakały i okazało się, że jednak nie miałeś racji, to sprawdź, dlaczego tak się dzieje. Wiele osób decyduje się zainwestować w wysokiej jakości obuwie skórzane, które powinno być odporne na deszcz, śnieg czy po prostu wodę. Niestety nie zawsze tak się dzieje, przez co buty mogą ulec trwałemu uszkodzeniu. Poniżej podpowiadamy, jak tego uniknąć.

Buty skórzane nie powinny przemakać, jeśli są właściwie użytkowane. Znaczenie ma nie tylko sposób, w jaki są wykorzystywane na co dzień, ale również ich pielęgnacja. Być może to właśnie niewłaściwa ochrona obuwia spowodowała jego przemakanie podczas deszczu. Wilgoć nie powinna przedostać się do butów wykonanych z naturalnych materiałów. Jeśli jednak celowo chodzisz po dużych kałużach, nie możesz się dziwić, że skórzane obuwie przemokło. Oczywiście jest to jak najbardziej normalne, więc jeśli chcesz tego uniknąć, omijaj kałuże. Najlepiej zrezygnować całkowicie ze skórzanych butów podczas brzydkiej pogody, ale nie zawsze jest to możliwe. Dlatego należy zadbać o ich właściwą ochronę, która może przedłużyć ich żywotność.

Jak zabezpieczyć skórzane obuwie przed przemakaniem?

Omijanie kałuż to nie jedyny sposób na zabezpieczenie skórzanego obuwia przed przemakaniem. Bardzo ważna okazuje się również jego właściwa pielęgnacja. W tym celu należy zadbać o zwiększenie odporności skóry za pomocą regularnego pastowania obuwia. Nie zapominaj o tej czynności, ponieważ najważniejsza okazuje się systematyczność. Pierwsze pastowanie warto przeprowadzić zaraz po zakupie butów. Następnie wykonuj tę czynność co ok. 2-3 tygodnie, w zależności od pogody. Jeśli często pada deszcz, pastuj obuwie nawet co kilka dni. Nie zapominaj o dokładnym wyczyszczeniu obuwia po tym, jak miało ono kontakt z kałużą czy błotem. Najpierw usuń cały brud, umyj buty, po czym pozostaw je do wyschnięcia. Nie wolno nakładać pasty na wilgotne obuwie, dlatego pamiętaj o ich wysuszeniu przed dalszymi etapami pielęgnacji.

Oprócz pastowania warto wykonywać impregnację obuwie skórzanego. Pamiętaj, że naturalne materiały stosowane do produkcji butów są narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Przez to dochodzi do zniszczenia warstwy ochronnej obuwia. Aby temu zapobiec, wystarczy stosować właściwie dobrane preparaty do impregnacji butów skórzanych. Dzięki temu obuwie będzie odpowiednio zabezpieczone przed przemakaniem, a także będzie ładnie się prezentowało.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl