Co robić, jeśli nowe glany obcierają kostki lub pięty?

0
Co robić, jeśli nowe glany obcierają kostki lub pięty?

Czasem się zdarza, że nowe obuwie obciera kostki lub pięty. Nie powinno się tak dziać, ponieważ z pewnością jest to niewygodne i utrudnia chodzenie, a może nawet doprowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest właściwe dobieranie butów, aby chodzenie w nich było jak najbardziej komfortowe. Jeśli jednak kupiłeś glany, które obcierają stopy, poznaj wskazówki, dzięki którym można pozbyć się problemu.

Nie warto nosić obuwia, które obciera, nawet jeśli jest bardzo ładne i dużo kosztowało. Zakładanie takich butów może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Nieprawidłowe ułożenie stóp powoduje, że stają się one podatne na różne obrażenia. W ten sposób może dojść do zapalenia bądź zerwania mięśnia, a także uszkodzenia stawu skokowego. Długotrwałe chodzenie w nieodpowiednio dopasowanych butach przyczynia się również do przeciążenia takich części ciała jak kolana, staw biodrowy czy kręgosłup.

Dopasowanie właściwego rozmiaru obuwia

Zanim kupisz glany czy inny model butów, upewnij się, jaki rozmiar jest Ci potrzebny. W sklepie stacjonarnym przymierz obuwie i przejdź w nim kilka metrów, zanim podejmiesz decyzję. Natomiast kupując buty online, zapoznaj się dokładnie z tabelą rozmiarów, zmierz własne stopy i dopasuj odpowiedni rozmiar. Jest to bardzo ważne, ponieważ zarówno za małe, jak i za duże buty nie będą wygodne.

Większy rozmiar obuwia zaburza stabilność, w związku z czym może dojść nawet do wypadku np. skręcenia kostki. Niektórym wydaje się, że tylko za ciasne buty mogą wywołać obtarcia i podrażnienia, ale nie jest to prawda, ponieważ nawet w za dużym obuwiu jest to możliwe. Natomiast zbyt ciasne glany prowadzą do uszkodzenia skóry na stopach, ale także wpływają na nadmierną potliwość. Niekiedy przyczyniają się też do deformacji stóp.

Sposoby na obcierające obuwie

Czasem po zakupie nowych butów zdarza się, że obcierają one stopy. Niekiedy buty muszą się dopasować do nogi i po pewnym czasie uczucie dyskomfortu ustępuje. Do tego momentu należy jednak zrobić wszystko, by nie doprowadzić do uszkodzenia skóry na stopach. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym nowe glany nie będą obcierały. Pierwszym z nich jest zastosowanie plastrów ochronnych. Przyklej je w miejscach, w których czujesz nacisk butów. Pomoże to uniknąć bolesnych otarć oraz powstawania pęcherzy. Ponadto możesz wykorzystać grube, długie skarpetki. Ta metoda sprawdza się przede wszystkim w przypadku glanów, ponieważ skarpetki nie będą w nich widoczne, a umożliwią korzystanie z nowych butów.

Ciekawą propozycję stanowi również stosowanie kremu nawilżającego. Warto go używać zarówno przed założeniem nowych glanów, jak i po ich zdjęciu, aby stopy mogły odpocząć. W tym celu wybierz sprawdzony kosmetyk, który ma działanie nawilżające. Takie sposoby są skuteczne w większości przypadków, ale nie zawsze. Niekiedy konieczne okazuje się udanie do szewca, który wykona potrzebne poprawki w butach, by nie uciskały. Jeśli nowe glany powodują dyskomfort związany z chodzeniem, skorzystaj z pomocy profesjonalisty, aby nie narażać się na ból.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl