Zamszowe trzewiki – modne obuwie, które powinieneś mieć!

0
Zamszowe trzewiki – modne obuwie, które powinieneś mieć!

Jesienna słota to najlepszy test wytrzymałości dla butów. Częste deszcze sprawiają, że nawet pozornie wytrzymałe obuwie może ulec szybkiemu zniszczeniu. W ostatnich latach, w okresie jesiennym, dużą popularnością  cieszą się wykonane z zamszu trzewiki. Jakie są ich główne zalety i w jaki sposób należy je pielęgnować? Na te pytanie postaraliśmy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do uważnej lektury!

Cieple i wygodne

Warto już na samym początku zauważyć, że zamsz zaliczany jest do grupy skór dających dużo ciepła. Z tego też względu używa się go przede wszystkim do produkcji butów wczesnowiosennych, jesiennych oraz zimowych. Materiał doskonale ogrzewa stopy i układa się do nogi. Wbrew powszechnie panującej opinii wykonane z zamszu buty nie są narażone na przemoczenie bardziej, niż ma to miejsce np. w przypadku butów z klasycznej skóry.

Jak pielęgnować skórzane trzewiki?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy posiadanie zamszowych trzewików wiąże się z wieloma zaletami, do których zaliczyć należy m.in. doskonałe ogrzanie stóp i wygodę. Należy jednak pamiętać, że materiał ten, pomimo że wdzięczny, wymaga specjalnej, wieloetapowej konserwacji, na którą składa się m.in.:

  • czyszczenie powierzchni buta – to pierwszy etap, o którym pod żadnym pozorem nie wolno zapominać. Buta należy dokładnie wyczyścić oraz wyszczotkować. Impregnowanie brudnego obuwia może doprowadzić do całkowitego zniszczenia jego wierzchniej warstwy;
  • impregnacja – dzięki wykorzystaniu nowoczesnych preparatów impregnujących możliwe jest niemal całkowite zabezpieczenie zamszowej powierzchni przed działaniem wilgoci;
  • malowanie – zamszowe buty zaliczane są do bardzo trwałych, nie ma się więc co dziwić, że z czasem na ich powierzchni mogą być widoczne przebarwienia i wytarcia. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą specjalne spraye do zamszu. Dzięki nim buty na nową zyskają swój blask!

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl