1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Jakie buty sprawdzą się najlepiej podczas jazdy samochodem?

0
Jakie buty sprawdzą się najlepiej podczas jazdy samochodem?

Wybór butów do prowadzenia samochodu okazuje się niezwykle istotny. Ma wpływ nie tylko na wygodę, ale również na bezpieczeństwo. Nieodpowiednio dobrane obuwie może nawet przyczynić się do spowodowania wypadku, dlatego tak istotne jest zakładanie właściwych modeli. Czy wiesz, jakie sprawdzają się najlepiej? W poniższym tekście podpowiadamy, w jakim obuwiu można bezpiecznie i komfortowo prowadzić samochód, a z jakiego lepiej zrezygnować.

W większości rodzajów butów można swobodnie, wygodnie i bezpiecznie prowadzić samochód. Przede wszystkim powinny mieć one odpowiednio podeszwę – musi być cienka i dość wąska, by nie zahaczać o inne pedały. Bardzo istotne jest również zwrócenie uwagi na to, aby nie była śliska. Dzięki temu zapewni stabilność, co jest szczególnie ważne podczas prowadzenia auta. Oprócz tego sprawdź, czy buty w żaden sposób nie ograniczają Twoich ruchów. Nie powinny usztywniać kostek, ponieważ takie modele uniemożliwiają swobodne poruszanie całą nogą. Jako kierowca powinieneś mieć świadomość, jak ważny jest każdy ruch. Z tego powodu zdecydowanie najlepszym wyborem są buty sportowe. Dobrze sprawdzają się również skórzane półbuty, jeśli zależy Ci nie tylko na komforcie, ale również na elegancji.

Jakich butów należy unikać podczas prowadzenia auta?

Jeśli masz zamiar prowadzić samochód, powinieneś unikać niektórych modeli obuwia. Warto postawić na wygodne, sprawdzone buty, które zapewnią bezpieczeństwo. Do takich na pewno nie należą klapki oraz japonki. Również jazda w sandałach nie wydaje się dobrym pomysłem. Nawet w upalnie dni warto zrezygnować z takiego obuwia na rzecz wygodnych modeli sportowych. Niewskazana jest oczywiście także jazda boso, o czym zapewne słyszał każdy kierowca. Stopy bez butów mogą bowiem wykazywać mniejszą siłę hamowania, co powoduje zagrożenie na drodze. Warto unikać również zbyt ciężkich butów, w przypadku których istnieje ryzyko, że utkną pomiędzy pedałami. Masywne obuwie może doprowadzić też do wciśnięcia dwóch pedałów jednocześnie.

Kobiety powinny pamiętać także o tym, by do prowadzenia auta nie zakładać szpilek. Nie są one wystarczająco stabilne, by dobrze poradzić sobie z jazdą. Często okazują się również niewygodne, przez co powodują zmęczenie nóg. Istnieje również ryzyko, że obcas zaczepi się o dywanik, co może być naprawdę niebezpieczne. Jeśli wybierasz się na ważne wyjście, podczas którego powinnaś mieć na nogach szpilki lub inne eleganckie obuwie nienadające się do prowadzenia samochodu, możesz wziąć buty na zmianę. Dobrym pomysłem jest trzymanie w aucie obuwia zastępczego, przeznaczonego do prowadzenia. Dzięki temu zapewnisz sobie jednocześnie bezpieczeństwo i ładny wygląd.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl