1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Jak zabezpieczyć glany przed zaciekami z soli?

0
Jak zabezpieczyć glany przed zaciekami z soli?

Wybierając buty na zimę, należy liczyć się z tym, że będą one narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zagrożenie stanowi dla nich również sól, która rozsypywana jest na ulicach i chodnikach. Kontakt obuwia z nią może zakończyć się strasznie, jeśli nie zabezpieczymy wcześniej odpowiednio butów. Najważniejsze jest bowiem zapobieganie zniszczeniom, co wykonywane systematycznie może przynieść naprawdę zadowalające efekty. Podpowiadamy, jak ochronić glany przed zaciekami z soli.

Rozsypywanie soli na zaśnieżonych ulicach i chodnikach to często spotykana czynność zimą. Niestety wiąże się ona z ryzykiem uszkodzenia butów, jeśli nie zostaną wcześniej odpowiednio zabezpieczone. Nawet na glanach, wydawać by się mogło masywnym i wytrzymałym obuwiu, powstają zacieki z soli. Ich usunięcie jest możliwe, ale trudne do wykonania, dlatego lepiej ich unikać. Oczywiście możesz ochronić swoje ulubione buty przed zniszczeniem, ale do tego niezbędna jest systematyczność. Nie wystarczy bowiem raz przygotować obuwia na zimę – musisz o nie dbać przez cały okres, kiedy na ulicach i chodnikach pojawia się sól.

Ochrona glanów przed solą

Zanim przystąpisz do zabezpieczania obuwia przed solą, powinieneś dokładnie je wyczyścić. W tym celu użyj specjalnej szczotki do butów, za pomocą której na sucho pozbędziesz się piasku i innych zabrudzeń. Po tym wykorzystaj letnią wodę wymieszaną z mydłem, aby dokładnie wyczyścić cholewkę. Możesz użyć również specjalnego preparatu przeznaczonego do mycia obuwia. Następnie buty powinny wyschnąć, osusz je bawełnianą ściereczką i pozostaw na kilka godzin do wyschnięcia. Pamiętaj, aby nie kłaść ich pod kaloryferem. Najlepiej, aby schły samodzielnie w temperaturze pokojowej.

Dokładnie wyczyszczone i suche glany możesz zabezpieczyć przed zaciekami z soli. W tym celu niezbędne okazują się specjalne środki. Najpierw nałóż na buty odpowiednio dobrany krem, który odżywi kolor oraz nawilży obuwie. Następnie wykorzystaj pastę dopasowaną do barwy glanów. Dobrym pomysłem jest nałożenie kilku warstw tego preparatu, aby dokładnie zabezpieczyć obuwie przed zniszczeniem. Po każdym nałożeniu pamiętaj jednak o precyzyjnym wypolerowaniu obuwia. Ten zabieg pozwoli ochronić glany przed zaciekami z soli, ale nie wystarczy tego zrobić raz. Czynność należy powtarzać systematycznie przez całą zimę, aby cieszyć się wysoką jakością i ładnym wyglądem butów.

Jeśli zabezpieczenie okaże się niewystarczające lub zapomnisz nałożyć na glany odpowiednie środki, nie musisz się martwić, że buty są do wyrzucenia. Nawet jeśli powstały na nich zacieki z soli, spróbuj je usunąć. W tym celu wykorzystaj miękką gąbkę lub ściereczkę nasączoną środkami przeznaczonymi do czyszczenia skóry. Zamiast tego możesz użyć wody z dodatkiem delikatnego preparatu np. szamponu czy mydła do rąk. Takie środki powinny sobie poradzić z usunięciem plam z soli, zwłaszcza jeśli nie zdążyły one zaschnąć. Pamiętaj więc, aby czyścić buty od razu po powrocie do domu.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl