Jak należy czyścić obuwie z zamszu?

0
Jak należy czyścić obuwie z zamszu?

Dużo osób decyduje się na zakup obuwia z zamszu, ponieważ świetnie się ono prezentuje. Poza tym pasuje na różne okazje i do wielu stylizacji. Liczne zalety sprawiają, że buty wykonane z tego materiału cieszą się zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak wymagająca jest pielęgnacja obuwia zamszowego. Należy je systematycznie czyścić, aby cieszyć się jego ładnym wyglądem.

Oprócz tego, że buty z zamszu świetnie się prezentują i pasują do różnych ubrań, to są bardzo wygodne. Zapewniają niesamowity komfort noszenia. Aby jednak zachwycały swoim wyglądem i okazywały się praktyczne, powinny być odpowiednio czyszczone. Ich właściwa pielęgnacja ma duże znaczenie, dzięki niej obuwie może być noszone nawet przez wiele lat. Przede wszystkim skup się na impregnacji butów ze skóry, ponieważ jeśli je dobrze zabezpieczysz, nie będziesz musiał się martwić trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. W tym celu wykorzystaj specjalnie przeznaczony do tego preparat, który należy regularnie nakładać na obuwie. Jesienią i zimą rób to częściej, ponieważ warunki atmosferyczne nie są łaskawe dla butów. Jeśli jednak impregnacja okaże się niewystarczająca lub o niej zapomnisz, nie przejmuj się. Większość zabrudzeń powstałych na obuwiu zamszowym, np. na trzewikach zamszowych, można usunąć.

Sposoby na wyczyszczenie butów zamszowych

Istnieje kilka sposobów na skuteczne wyczyszczenie butów zamszowych. Metodę pielęgnacji należy dobrać do rodzaju i stopnia zabrudzenia. W przypadku niewielkiego brudu, jaki powstaje na obuwiu na co dzień, wystarczy czyszczenie na sucho. W tym celu wykorzystaj specjalną szczotkę lub gumkę do zamszu. Jeśli zdecydujesz się na pierwszy produkt, zwróć uwagę na włosie – powinno być jak najbardziej delikatne, aby nie uszkodzić materiału. Oba artykuły poradzą sobie z kurzem czy zaschniętym błotem i można je kupić w dowolnym sklepie obuwniczym. W przypadku niedużych zabrudzeń najważniejsza jest systematyczność, pamiętaj więc, aby czyścić obuwie zaraz po powrocie do domu. Dzięki temu skutecznie i szybko usuniesz brud.

Natomiast nieco trudniejsze do usunięcia zabrudzenia, takie jak np. wilgotne błoto czy sól drogowa, można czyścić za pomocą odpowiednio dobranych preparatów. Środek do czyszczenia obuwia zamszowego na pewno poradzi sobie z każdym brudem. Najczęściej sprzedawany jest on w postaci pianki, którą trzeba spryskać buty. Następnie należy je wyczyścić za pomocą szczotki do zamszu. Taki sposób z pewnością okaże się wystarczający. Pamiętaj, aby nie prać obuwia zamszowego w pralce, ponieważ mogłoby to trwale uszkodzić buty. Istnieje bowiem ryzyko, że dojdzie do zniekształcenia oraz wybarwienia materiału.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl