Czemu służy natłuszczanie glanów?

0
Czemu służy natłuszczanie glanów?

Jeśli jesteś posiadaczem glanów, z pewnością wiesz, że o te buty należy odpowiednio dbać. Czy wiesz jednak, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja? Podczas jej wykonywania nie można zapomnieć o natłuszczaniu obuwia. Jest to bardzo ważny etap, dzięki któremu zapewnisz glanom ochronę np. przed przemoczeniem. W poniższym tekście wyjaśniamy, dlaczego natłuszczanie jest tak istotne i jak je właściwie wykonać.

Natłuszczanie to jeden z ważniejszych etapów pielęgnacji glanów. Obuwie wymaga odpowiedniej ochrony przed różnymi uszkodzeniami. Nie są to bowiem najtańsze modele butów, dlatego warto o nie zadbać, aby można było je wykorzystywać przez długi czas. Natłuszczanie powinno się wykonywać przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym, ale oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, by robić to przez cały rok. Najważniejsze jest jednak pilnowanie tego, gdy na chodnikach zaczyna pojawiać się duża wilgoć.

Natłuszczanie wykonuje się głównie w celu ochrony glanów przed przemoczeniem. Nałożenie warstwy odpowiednio dobranego preparatu zabezpiecza buty przed wilgocią, która niestety jest nieunikniona, szczególnie jesienią i zimą, a także wczesną wiosną podczas roztopów. Natłuszczanie sprawia również, że glany lepiej się prezentują. Dzięki takiej pielęgnacji wyglądają na zadbane.

Czym natłuszczać glany?

Do natłuszczania glanów najlepiej wykorzystywać specjalne preparaty. Odpowiednio dopasowane środki skutecznie zabezpieczą obuwie i nadadzą mu ładny wygląd. Ich skład jest bezpieczny dla materiału, z jakiego zostały wykonane buty. Specjalistyczne preparaty są dostępne np. w sklepach obuwniczych. Pamiętaj, że nie powinno się natłuszczać przemoczonych glanów. Najpierw należy pozostawić je, aby wyschły. Dopiero gdy  będą suche, można je wyczyścić i natłuścić.

Najpierw trzeba dokładnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia powstałe na butach, a dopiero później można nałożyć odpowiedni preparat służący natłuszczeniu obuwia. Ciężko powiedzieć, co ile należy natłuszczać glany – zależy to bowiem od częstotliwości ich użytkowania. Zazwyczaj wystarczy przeprowadzać tę czynność co kilka tygodni. Jeśli jednak nosisz obuwie bardzo często, powinieneś pomyśleć o tym, aby częściej je natłuszczać. Pamiętaj, że to pozwoli cieszyć się nimi przez dłuższy czas.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl