Glany: czy warto kupować markowe produkty?

0
Glany: czy warto kupować markowe produkty?

Glany to obuwie, które nigdy nie wychodzi z mody. Buty są bardzo charakterystyczne i kiedyś kojarzyły się z subkulturami punkowymi i heavy metalowymi. Jednak z biegiem lat do glanów przekonali się i „zwykli” ludzie. Nic dziwnego – to obuwie bardzo wygodne i niezwykle wytrzymałe. Na rynku dostępne są glany skórzane kilku znanych producentów, ale na wielu bazarkach i w Internecie można kupić glany no-name, które najczęściej nie są zrobione z naturalnej skory. Czy warto kupować tanie glany?

Tanie glany

Zdecydowanie nie. Tanie glany byle jakiej jakości to po prostu zaprzeczenie filozofii tego obuwia. Glany mają nie tylko dość toporny wygląd, ale też są niezwykle wytrzymałe. Nie można tego niestety powiedzieć o tanich produktach sprzedawanych na bazarkach. Produkt zrobiony ze sztucznej skóry lub innego tworzywa jest o wiele bardziej wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. Glany no-name mogą nie przetrwać też pierwszej jesiennej pluchy, gdyż materiał zniszczy się od wody. Tanie glany nie są zdrowe dla stóp. Stopy nie mogą w nich oddychać, przez co pocą się i odparzają. Wiele par ma kompletnie niewyprofilowaną podeszwę, przez co są po prostu niewygodne. Osoby, które decydują się na zakup tanich glanów, zazwyczaj zrażają się do tego typu obuwia na całe życie.

Markowe glany

Zupełnie inaczej jest w przypadku markowych glanów. Wokół nich krąży wiele mitów, lecz wystarczy zacząć nosić swoją pierwszą parę, by przekonać się, że większość z nich to wyssane z palca bzdury. Glany z prawdziwej skóry to obuwie zdrowe dla stóp. Nogi mogą w nich oddychać, przez co bardzo rzadko zdarza się, aby buty odparzyły lub obcierały skórę. Przez kilka pierwszych dni ich noszenia mogą wydawać się nieco sztywne, ale z czasem same dopasowują się do nogi. Zakup markowych glanów to inwestycja na kilka lat. Buty są prawie niezniszczalne. Jeśli choć raz na jakiś czas poświęcimy kilka minut na ich pielęgnację, będą służyły nam jeszcze dłużej. Markowe glany przetrwają najgorszą zimową pogodę i wyczerpujące wycieczki po górach.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl