1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Jak zadbać o obuwie welurowe?

0
Jak zadbać o obuwie welurowe?

Buty powinny być dopasowane zarówno do okazji, jak i pogody. Niestety zdarza się, że ta druga nas zaskoczy, w efekcie czego obuwie będzie wymagać czyszczenia. Jak prawidłowo i szybko oczyścić obuwie welurowe? Jak dbać o nie na co dzień?

Kiedy nosić trzewiki welurowe?

Po trzewiki welurowe sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warto jednak pamiętać, że takie buty nie są tak odporne na zabrudzenia jak obuwie skórzane. Z tego względu warto po nie sięgać wyłącznie w dni, gdy nie pada. W przeciwnym razie trzeba nastawić się nie tylko na dyskomfort, lecz także konieczność oczyszczenia obuwia.

Welury – jak je czyścić?

Obuwie skórzane nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych, aby prezentować się idealnie. Inaczej jest w przypadku obuwia z weluru. Podstawowym sprzętem, który jest przeznaczony do pielęgnacji butów z takiego materiału, jest szczotka. Szczotkując welury można szybko usunąć np. błoto. Taki zabieg pozwala również poprawić wygląd włosa.

Klienci, którzy decydują się na welury powinni zaopatrzyć się również w odpowiedni preparat przeznaczony do impregnacji materiału. Posiadanie go jest szczególnie ważne, gdy buty będą noszone również w deszczowe dni. Wówczas odpowiedni impregnat to niezbędna inwestycja – pozwoli zadbać o wygląd butów, a to przełoży się na długość ich użytkowania.

Aby Twoje trzewiki wyglądały zawsze idealnie

Deszcz i błoto to czynniki mające bezpośredni wpływ na wygląd obuwia. Jeżeli trzewiki welurowe mają wyglądać idealnie nawet wówczas, gdy są użytkowane w deszczowe dni, to obowiązkowym preparatem pielęgnacyjnym jest środek odświeżający. Za jego pomocą możliwe jest usunięcie wszystkich, nawet uciążliwych, plam.

Mimo że trzewiki welurowe to buty, które wymagają więcej uwagi niż obuwie skórzane, warto je kupić. Gdy ma się takie obuwie, można się wyróżnić. Jednak z uwagi na konieczność stosowania specyficznej pielęgnacji tych butów wiele osób rezygnuje z ich zakupu.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl