1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
1pxPolecamy

Glany – jak je wybrać i z czym je nosić?

0
Glany – jak je wybrać i z czym je nosić?

Cieszą się dużą popularnością zarówno wśród młodzieży, jak i osób starszych. Glany, bo o nich mowa, to buty do zadań specjalnych. Jeżeli zastanawiasz się, jak takie wybrać, to poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Dlaczego glany cieszą się tak dużą popularnością?

Glany to bez wątpienia buty bardzo charakterystyczne – trudno je pomylić z innymi. Są masywne, trudno je zniszczyć i coraz częściej sięgają po nie osoby, które wcale nie przynależą do subkultury np. punkowców czy metalowców. Zakupując glany Steel można liczyć, że posłużą przez wiele lat. Niektórzy właściciele takiego obuwia twierdzą, że dobre glany wytrzymają nawet 20–30 lat! Co więcej, obuwie to nie wymaga specjalnej pielęgnacji. A to również duży plus.

Jak wybrać glany?

Ponieważ glany to obuwie specyficzne, tym bardziej przed zakupem warto się zorientować, jak je wybrać. Podstawą jest wybór marki. Glany Steel różnią się od obuwia oferowanego przez innych producentów. Różnicę widać w wykończeniu, a znawcy tematu podkreślają, że również w komforcie noszenia. Warto zatem przymierzyć wybrane modele przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Poza kwestią wykończenia, pozostaje jeszcze liczba dziurek. W sprzedaży są dostępne np. glany 3-dziurkowe (niskie), które wyglądem przypominają półbuty, jak i glany 20-dziurkowe, czyli bardzo wysokie. Od liczby dziurek, czyli faktycznej wysokości buta, zależy również cena glanów.

Wybierając glany uwagę warto zwrócić również na kolor obuwia. Czarne glany są uniwersalne, a białe nie będą pasować do wszystkiego. Ponieważ jednak oferta producentów pod tym względem jest bardzo zróżnicowana, każdy zainteresowany bez wątpienia znajdzie coś dla siebie.

Z czym nosić glany?

Mimo że glany to bardzo specyficzne obuwie, nie ma przeszkód, aby nosić je zarówno ze spodniami, jak i spódniczkami. Jeżeli chodzi o spodnie, to najlepiej sprawdzają się one w zestawieniu z rurkami. Jeżeli chodzi o spódniczki, to bez wątpienia najciekawsze stylizacje można stworzyć sięgając po spódniczki z koronką lub bogato zdobione.

Komentarze do wpisu (0)

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl