Jak odpowiednio dbać o martensy?

0
Jak odpowiednio dbać o martensy?

Martensy to klasyczny styl obuwia, który istnieje od bardzo dawna, ale cały czas cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Zachwyca przede wszystkim swoim niepowtarzalnym wyglądem, buty tego rodzaju dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Dużą zaletę tych modeli stanowi to, że z łatwością można zadbać o ich dobry stan. Właściwa pielęgnacja może pomóc w utrzymaniu ich w wyglądzie jak nowe. Oto kilka wskazówek, jak dbać o martensy.

Czyszczenie martensów

Pierwszym krokiem w dbaniu o martensy jest ich regularne czyszczenie. Należy użyć miękkiej szmatki lub szczotki, aby usunąć brud i kurz z powierzchni buta. Jeśli są jakieś plamy, można zastosować łagodne mydło i ciepłą wodę, co ułatwi wyszorowanie brudu. Upewnij się, że buty są całkowicie suche przed ponownym założeniem, ponieważ mokra skóra może spowodować pęknięcia i inne uszkodzenia. Dobrym pomysłem jest również użycie środka do czyszczenia skóry przeznaczonego specjalnie do martensów. Jest pomocny w zachowaniu ich jak najlepszego wyglądu przez długi czas.

Pielęgnacja i ochrona skóry

Odżywianie jest ważną częścią właściwej pielęgnacji martensów, podobnie jak i innych butów, np. glanów. Należy używać odżywki do skóry przeznaczonej specjalnie do tych butów, ponieważ pomoże ona chronić skórę przed pękaniem lub blaknięciem. Nałóż odżywkę w małych ilościach i wetrzyj ją w skórę miękką szmatką lub szczotką. Zachowaj ostrożność, gdyż jest to środek do pielęgnacji skóry. Umożliwi on utrzymanie martensów w świetnej formie przez wiele lat.

Przechowywanie i naprawa butów martensów

Gdy nie są używane, martensy warto przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. To pomoże zapobiec pękaniu lub blaknięciu skóry w czasie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki zużycia, powinieneś jak najszybciej oddać buty do naprawy do profesjonalnego szewca. Czasem konieczna okazuje się wymiana zużytej podeszwy czy naprawienie innych uszkodzeń, które mogły powstać z czasem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl